English
WEJDŹ NA STRONĘ
Polski

Witam na stronie Dwujęzyczna Lista Terminów Mechaniki Motocyklowej w Języku Angielskim i Polskim. Strona ta zawiera terminy mechaniki motocyklowej (w j. angielskim i ich tłumaczenia w j. polskim), które są nietypowe dla języka codziennego i standardowych słowników.

Strona ta jest częścią projektu pracy magisterskiej nauk humanistycznych z zakresu Lingwistyki Korpusowej pt. "Motorcycle service manuals as a source domain for corpus development". Badania w tym projekcie przeprowadzone były wykorzystując instrukcje serwisowe motocykli różnych wydawców i producentów motocykli oraz programu do analizy tekstu.

Chciałbym bardzo podziękować Dr. Elaine Ui Dhonnchadha oraz Dr. Breffni O'Rourke za pomoc i wsparcie przez cały okres trwania studiów na kierunku Komputerowe Procesowanie Języka i Mowy w Trinity College Dublin. Chciałbym również podziękować Prof. Mike Scott za udostępnienie i pomoc w obsłudze programu Wordsmith Tools. Również podziękowania dla producentów motocykli oraz wydawców instrukcji serwisowych motocykli (Aprilia, BMW, Ducati, Haynes, Honda, Harley-Davidson, Kawasaki, Suzuki, Triumph, Yamaha) za zgodę na wykorzystanie ich w moich badaniach.

Zapraszam do dodawania komentarzy w sekcji Księga gości. Bardzo proszę o kontakt jeśli są jakieś terminy których ta strona nie zawiera, a które warte byłyby zamieszczenia. Pomoże mi to w aktualizowaniu strony jak i samego korpusu stworzonego w tym projekcie.

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony,

Kamil Kokoszka